YILNING ENG FAOLLARI ANIQLANDI

YILNING ENG FAOLLARI ANIQLANDI

О‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutida о‘quv yilining oxirida ananaviy tarzda о‘tkazib kelinadigan navbatdagi “Talaba-yoshlar ijodiyoti-2019” kо‘rik-festivalining bu yilgi bellashuvlari yakuniga yetdi.

YILNING ENG FAOLLARI ANIQLANDI
Yopilish marosimida institut rektori, filologiya fanlari doktori, professor Ibrohim Yо‘ldoshev, О‘zbekiston Xalq artisti Mirza Azizov, professor-о‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etishdi.
Festivaldan kо‘zlangan asosiy maqsad yoshlarni kelajakdagi rejalarini belgilab olishda kо‘mak berish hamda yosh iste’dod egalarini keyingi о‘qish va ijodiy faoliyatida qanotlantirishdan iboratdir.

YILNING ENG FAOLLARI ANIQLANDI
Bu galgi festivalda ham san’at va madaniyat sohalarida ta’sis etilgan 25 yо‘nalishda institutning iqtidorli talabalari taqdirlandilar.

YILNING ENG FAOLLARI ANIQLANDI
Xususan:
YILNING ENG FAOL TALABASI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti “Kino, televideniye va radio rejissyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Nasimov Fotih Hilol о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI SAN’AT VA MADANIYAT TARG‘IBOTCHISI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti “Sahna va ekran dramaturgiyasi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Hotamov Sohibjon Sodiq о‘g‘li;

YILNING ENG FAOLLARI ANIQLANDI
YILNING ENG YAXSHI KITOBXON TALABASI nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Madaniyat va san’at muassasalarini tashkil etish va boshqarish” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Ubaydullayev Bobur Shamsiddin о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI AXBOROT TEXNOLOGIYALARI BILIMDONI nominatsiyasida Teatr san’ati fakulteti “Estrada aktyorligi san’ati” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Rayimjonov Baxtiyor Bahodir о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI MAQOLA MUALLIFI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti Teatrshunoslik” ta’lim “yо‘nalishi 4-kurs talabasi Samikov Ulug‘bek Rafikjonovich;
YILNING ENG YAXSHI BADIIY SО‘Z IJROCHISI nominatsiyasida Teatr san’ati fakulteti “Musiqali drama teatri aktyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Homidov Isfandiyor Kamoliddin о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI VOKAL YО‘NALISHIDAGI AYOL XONANDASI nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Vokal jamoalariga rahbarlik” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi G‘afurova Xurshida Qurbonaliyevna;
YILNING ENG YAXSHI VOKAL YО‘NALISHIDAGI ERKAK XONANDASI nominatsiyasida Teatr san’ati fakulteti “Musiqali drama teatri aktyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Odiljonov Javohir Olim о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI MUMTOZ YО‘NALISHDAGI ERKAK XONANDASI nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Ashula va raqs” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Elov Abdulaziz Xursandmurodovich;
YILNING ENG YAXSHI XOR DIRIJYORI nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Vokal jamoalariga rahbarlik” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Kurbanova Sevara Baxtiyorovna;
YILNING ENG YAXSHI ORKESTR DIRIJYORI nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Cholg‘u jamoalariga rahbarlik” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Rustamova Dilshoda Salomovna;
YILNING ENG YAXSHI AKADEMIK YО‘NALISHDAGI SOZANDASI nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Cholg‘u jamoalariga rahbarlik” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Rо‘zimurodov Ilyosjon Azamat о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI AN’ANAVIY YО‘NALISHDAGI SOZANDA nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Ashula va raqs” ta’lim yо‘nalishi 4-kurs talabasi Nurmanov Asliddin Husan о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI О‘ZBEK MAROSIMLARI SAHNALASHTIRUVCHISI nominatsiyasida Xalq ijodiyoti fakulteti “Folklor va etnografik jamoalarga rahbarlik” yо‘nalishi 4-kurs talabasi Zokirov Ramzjon Ravshan о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI AYOL ROLI IJROCHISI nominatsiyasida Teatr san’ati fakulteti “Dramatik teatr va kino aktyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Saatova Xurshida Mirjalol qizi;
YILNING ENG YAXSHI ERKAK ROLI IJROCHISI nominatsiyasida Teatr san’ati fakulteti “Dramatik teatr va kino aktyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-kurs talabasi Azamatov Ibratjon Jо‘rabek о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI AYOL EPIZODIK ROL IJROCHISI nominatsiyasida Teatr san’ati fakulteti “Musiqali drama teatri aktyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Bahromova Sevara Tursunxо‘ja qizi;
YILNING ENG YAXSHI ERKAK EPIZODIK ROL IJROCHISI nominatsiyasida Teatr san’ati fakulteti “Musiqali drama teatri aktyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Ibrohimov Ilyosxon Yunusxon о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI FILMI REJISSYORI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti “Kino, televideniye va radio rejissyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Rustamov Jasur Zohid о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI FILMI OPERATORI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti “Operatorlik” yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Shermuhammedov Risqibek Bahodir о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI FILMI OVOZ REJISSYORI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti “Ovoz rejissyorligi va kinooperatorlik” ta’lim yо‘nalish 4-kurs talabasi Ashuraliyev Nuriddinjon Rahmonali о‘g‘li;
YILNING ENG YAXSHI FILM SSENARIYSI MUALLIFI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti “Televideniye va radio rejissyorligi” ta’lim yо‘nalishi 4-kurs talabasi Axmedova Sitora Yoqubjon qizi;
YILNING ENG YAXSHI DRAMATURGI nominatsiyasida Kino, televideniye va radio san’ati fakulteti “Sahna va ekran san’ati daramaturgiyasi” ta’lim yо‘nalishi 4-bosqich talabasi Bobomurodov Shavkat Dо‘stmuhammad о‘g‘li;
Shuningdek festival yakuni doirasida institutning magistratura bosqichi bitiruvchi talabalarining bitiruv kechasi ham tantanali tarzda о‘tkazildi.

YILNING ENG FAOLLARI ANIQLANDI

О‘zDSMI Axborot xizmati

image_pdfimage_print